Smagā pieredze ārzemēs un sapnis atgriezties izlasē – Jānis Auziņš

Optibet Hokeja līga | optibethokejaliga.com 13.12.2022
Smagā pieredze ārzemēs un sapnis atgriezties izlasē – Jānis Auziņš

Par "Optibet" hokeja līgas (OHL) novembra labāko spēlētāju tika atzīts "Prizmas" vārtsargs Jānis Auziņš, kurš uzvarēja četros no pieciem mačiem. 31 gadu vecais Auziņš, kurš spēlējis gan tuvākās (Slovākija, Anglija, Polija), gan tālākās ārzemēs (Kazahstāna, Japāna), dalījās savā pieredzē, nosprauda nākotnes mērķus un pat atklāja, ko labprāt saņemtu dāvanā no Ziemassvētku vecīša.

 

Ziemassvētkos zem eglītes gribētu atrast…

Frontier nūju.

 

Pirmā pieredze kā leģionāram Slovākijā bija…

Diezgan smaga un bēdīga. Sanāca, ka nospēlēju par brīvu. Saņēmu tikai vienu algu, un pēc tam pašam vajadzēja samaksāt vēl vairāk, lai varētu braukt prom uz Angliju. Arī dzīvošanas apstākļi pamatīgi atšķīrās no solītajiem – beigās dzīvojām halles otrajā stāvā.

 

Mans elks bērnībā…

Rons Hekstāls.

 

Pasaules kausā futbolā uzvarēs…

Argentīna. Futbolam sekoju tikai lielo turnīru laikā, lai gan, kad spēlēju Anglijā, biju uz "Nottingham Forest" spēli pret "Manchester United". Tas bija kaut kas ļoti iespaidīgs. Katram ko tādu vajadzētu izbaudīt!

 

Sargājot vārtus, lielākais izaicinājums ir…

Nospēlēt pēc iespējas labāk un stresa situācijās saglabāt mieru.

 

Mani hobiji ārpus hokeja…

Makšķerēšana.

 

Smagākā spēle karjerā…

Morāli smagākā bija Latvijas izlasē pirms četriem gadiem pārbaudes turnīrā pret Baltkrieviju. Noteikti vēl izceltu Anglijas laiku. Playoff cīnījāmies pret pirmās vietas ieguvēju, ko sezonas laikā nekādi nevarējām pieveikt. Taču izslēgšanas mačos bijām pārāki un kļuvām par čempioniem.

 

Labākais treneris, ar kuru kopā esmu strādājis…

Latvijā – Edmunds Vasiļjevs. Ārzemēs – Slava Kuļikovs. Vasiļjevs bija tas, kurš mani vispār ielika vārtos. Pateica tēvam, ka es laukumā nevis spēlēju hokeju, bet mēģinu ķert visas ripas, un tāpēc man jāmaina pozīcija. Savukārt Slava – treneris, kurš pret visu attiecas ar augstu profesionalitāti. Otru tādu treneri neesmu redzējis. Traks, traks. Pretinieku komandu izpētīs no a līdz z. Mainīs mūsu taktiku, ja vajadzēs. Kļuvām par čempioniem, kaut budžets bija viens no mazākajiem. Paņēma daudzus jaunos hokejistus, un Anglijā neviens negaidīja, ka mēs izcīnīsim zeltu.

 

Uz vārtsargu ekipējuma samazināšanu, lai celtu rezultativitāti, skatos kā…

Tas paaugstinātu ne tikai gūto vārtu daudzumu, bet arī vārtsargu līmeni.

 

Aizmirst zaudējumus man palīdz…

Suns mājās.

 

Smieklīgākais komandas biedrs…

Edgars Bebris, ar kuru kopā spēlēju Anglijā. Dzīvojām kopā un kļuvām kā brāļi. Ģērbtuvēs visu laiku kopā smējāmies, kopā jokojām, darījām visādas muļķības. Izjokojām komandas biedrus, dzīvoklī izjokojām viens otru. Visādos veidos centāmies pavilkt viens otru uz zoba.

 

Dienās, kad negribas iet uz treniņu, es…

Atpūšos vai makšķerēju.

 

Grūtākais, spēlējot ārzemēs, ir…

Skumjas pēc mājām, ģimenes un draugiem.

 

Pārceļoties uz Japānu, no tradicionālajām pieredzēm kā pirmo izmēģināju…

Ēdienu. Rāmenu, suši un citus neparastākus ēdienus.

 

Hokejā vēl gribētu paveikt…

Kopā ar "Prizmu" uzvarēt "Optibet" hokeja līgā un aizvadīt vēl kādu spēli Latvijas izlasē!

 

Ulvis Brože

Fona attēlsFona attēls