Sējējs: Mērķi visaugstākie, es domāju, ka bez tādiem mērķiem nav nemaz jēgas sākt kaut ko darīt

Optibet Hokeja līga | optibethokejaliga.com 14.10.2020
Sējējs: Mērķi visaugstākie, es domāju, ka bez tādiem mērķiem nav nemaz jēgas sākt kaut ko darīt

Savas trenera gaitas Normunds aizsāka HK Rīga komandā, kur pirmos trīs gadus bija trenera palīgs. Pēc tam, kad pats noslēdza karjeru, viņš kļuva par HK Rīgas komandas galveno treneri un viņam izdevās izcīnīt čempionu titulu. Septiņas sezonas viņš ir darbojies KHL kā menedžeris un pēc tam kā trenera palīgs, vēlāk arī galvenais treneris. Kopš 12. oktobra Normunds ir HK “Liepāja” komandas galvenais treneris. Lasi viņa interviju pirms gaidāmās spēles pret HK "Mogo/LSPA".

 

Kā jūs nonācāt līdz HK “Liepāja”? Kad tika izteikts pirmais piedāvājums un kāds tas bija?

Ar kājām. Zvanīja man kluba vadība un gribēja tikties. Man, godīgi sakot, nebija ne jausmas par ko viņi grib runāt, es joprojām biju Šveicē. Tad atgriezos Latvijā, izsēdēju karantīnu divas nedēļas un tad mēs satikāmies. Tad arī izrunājām un tad izteica piedāvājumu, tas bija pagājušonedēļ.

Kādas izmaiņas jūs plānojat ieviest?

Ziniet, es esmu otro dienu Liepājā un esam aizvadījuši tikai divus treniņus kopā, tāpēc šobrīd nekādas kardinālas izmaiņas neplānoju ieviest. Ļoti labi ir tas, ka mums tagad ir trīs spēles ar spēcīgiem pretiniekiem. Spēlēsim pret HK “Mogo/LSPA” un tad divas spēles ar HK “Olimp/Venta 2002”, kur es varēšu redzēt klātienē hokejistu spējas, tāpēc ir labi ka pretī nāk spēcīgas komandas. Tad arī varēs izdarīt secinājumus un domāt par kaut kādām izmaiņām – spēlētāju rotācijām vai ko citu. Šobrīd divi treniņi ir aizvadīti un treniņi ir bijuši samērā labi. Esmu apmierināts ar treniņu procesu un kvalitāti, kas bija šajās divās dienās, bet šobrīd mazliet pāragri veikt kādas izmaiņas vai kaut ko spriest, jo man ir nedaudz jāiepazīstas ar spēlētāju spējām tieši spēļu laikā. Treniņš ir viena lieta un spēle otra – šobrīd nekādas kardinālas izmaiņas nav plānotas.

Kādas pārmaiņas tas nozīmē jums?

Tas, ka vienu vietu pie Baltijas jūras līča nomainīja vieta pie Baltijas jūras - Liepāja. Tās ir vienīgās izmaiņas dzīvē pagaidām.

Kādus mērķus esat uzstādījis sezonai?

Protams, ka mērķi ir visaugstākie. Protams, gan vadība grib, gan mēs gribam iet pēc čempiona titula. Hokejs ir hokejs un, redzot kas notiek visa pasaulē, tas ievieš savas izmaiņas un korekcijas tajā visa. Mērķi visaugstākie, es domāju, ka bez tādiem mērķiem nav nemaz jēgas sākt kaut ko darīt.

Kādas sajūtas pirms debijas pie HK “Liepāja” stūres?

Pagaidām viss ir labi. Ja domājat par sava veida uztraukumu, tad man vairs nav tas vecums, lai uztrauktos.

Kā jūs vērtējat “Optibet” hokeja līgas līmeni?

Patiesībā neesmu redzējis, godīgi teikšu, nevienu spēli pēdējo gadu laikā, tāpēc man grūti spriest. Vienīgais, ko varu teikt ir tas, ka ir četras komandas, kuras ir ļoti spēcīgas – “Zemgale/LLU”, “Olimp/Venta 2002”, “Liepāja” un “Mogo/LSPA”. Komandās ir pietiekami kvalitatīvi un meistarīgi hokejisti, kuri ir paspēlējuši gan ārzemēs gan Latvijā. Daudzi no viņiem ir izgājuši cauri hokeja skolai Rīga, ir paspēlējuši arī Rīgas “Dināmo” Kontinentālajā Hokeja Līgā (KHL), kurš mazāk kurš vairāk, bet tomēr tur ir bijuši. Daudzi ir spēlējuši ārzemēs, tāpēc ir ļoti daudz kvalitatīvu spēlētāju, līdz ar to tās komandas ir pietiekami kvalitatīvas un tā pat arī spēlētāji. Es domāju, ka nebūs nekāda pastaiga rožu dārzā, jo komandas tiešām ir diezgan nopietnas, bet, nevaru spriestu par to kopējo līmeni, jo es tik tiešām neesmu redzējis pēdējos trīs gadus nevienu spēli. Labi, mazliet mānos, redzēju sestdienas spēli starp HK Liepāja un HK Prizma/HIS, tur tā atšķirība ir liela gan spēles organizācijā, gan meistarībā. Lai arī  Prizmas puiši cenšas, atšķirība ir liela. Es domāju, ka pirmo četru komandu atšķirība nav tik liela, tās četras komandas ir labas.

Kas jums ir sakāms par Covid – 19 ierobežojumiem attiecībā pret sportu?

Man mazliet ir nesaprotams tāds formulējums, ka privātajos pasākumos 30 cilvēki drīkst vākties, bet sporta pasākumos 30 cilvēki nevar vākties, kā tas ir izprotams. Iedomājies, es privātu “tusiņu” varu taisīt ar 30 cilvēkiem, bet nodarboties ar sportu 30 cilvēki nevar. Tas, man liekas, mūsu ministriem un valdībai ir nedaudz jāapdomā, jo visvienkāršākais ir visu aizliegt nevis censties visu salabot.

Kādu hokeju šodien sagaidiet laukumā?

Sagaidu labu hokeju. Domāju, ka būs diezgan sīva cīņa. Mēs gatavojamies un, es domāju, ka arī HK “Mogo/LSPA” gatavojas. Sastāvs viņiem ir ļoti labs, ir ļoti sabalansēti četri piecinieki. Mums ir, teiksim tā, trīs piecinieki un viens piecinieks no Junijoru Attīstības Hokeja Līgas (JAHL). No vadības ir uzdevums, ka jāpiesaista ir jaunie hokejisti. Skatīsimies, gatavojamies un es domāju, ka būs laba spēle.

Kādi spēles aspekti, pēc jūsu domām, izšķirs mača likteni?

Es domāju, noteikti, spēle nevienādos skaitliskos sastāvos.

 

 

 

Foto: HK "Liepāja"

OHL

Divīzijas rezultivitātes līderi

KomandasGPP
Komanda HK Zemgale ZMG3662
Komanda HK Olimp OLI3656
Komanda HK Liepāja LIE3646
Komanda HK Mogo MGO3642
Komanda HS Rīga HSR3627
Komanda HK Dinaburga DIN3624
Komanda HK Prizma/IHS PRZ3616
   
   
   
SpēlētājiP
Spēlētājs Kirils Tambijevs Tambijevs52
Komanda HK Zemgale/LLU Jekimovs46
Komanda HK Olimp/Venta 2002 Ezītis42
Komanda HK Zemgale/LLU Visockis42
Komanda HK Olimp/Venta 2002 Bajaruns38
Komanda HK Dinaburga Pečura37
Komanda HK Liepāja Freidenfelds36
Komanda HK Olimp/Venta 2002 Galoha36
Komanda Mogo/LSPA Gricinskis36
Fona attēlsFona attēls