Nekad dzīvē nav bijuši tādi piedāvājumi, bet gribu palikt un kļūt par čempionu

Optibet Hokeja līga | optibethokejaliga.com 14.12.2022
Nekad dzīvē nav bijuši tādi piedāvājumi, bet gribu palikt un kļūt par čempionu

24 spēlēs tikai vienu zaudējumu piedzīvojusī "Mogo"/LSPA komanda turpina soļot pretī uzvarai "Optibet" hokeja līgas (OHL) regulārajā sezonā. Rezultatīvākais spēlētājs ar 58 punktiem ir Kārlis Ozoliņš. 28 gadus vecais centra uzbrucējs neslēpj, ka sezonas gaitā saņēmis vilinošus piedāvājumus no ārzemēm, taču negrasās pamest komandu.

 

Sezonu sākot ar 21 uzvaru pēc kārtas un labojot Latvijas čempionāta rekordu, starp "Mogo"/LSPA galvenajiem vezuma vilcējiem iezīmējās vairāki uzbrucēji. Produktīvākais viņu vidū bija Kārlis Ozoliņš, kura rezultativitātes sērija sakrita ar komandas panākumiem – punkti 21 spēlē pēc kārtas.

 

"Kad viss gāja no rokas, tad jau sāku meklēt, kāds ir Latvijas rekords. Daudzi prasa, vai sezonas beigās būšu savācis simts punktus. Taču – nav tik vienkārši. Vienā brīdī ripa iet vārtos, nākamajā – vairs ne. Un sāc atpalikt no rekordiem. Protams, darīšu maksimumu, lai varētu pietuvoties. Reizē – ja uzlikšu to par mērķi, tad var sanākt piedzīt pilnu galvu, un tad spēlēt hokeju ir diezgan sarežģīti. Kā būs, tā būs. Katrā mačā cenšos spēlēt kārtīgi. Redzēs, cik tālu tikšu," stāstīja Kārlis Ozoliņš.

 

Pašlaik viņš 24 spēlēs iekrājis 58 punktus. Tuvākie sekotāji ir trīs komandas biedri – Elviss Želubovskis (47 punkti), Rūdolfs Maslovskis (43 punkti) un Artūrs Ozoliņš (41). Atrāviens no citu komandu līderiem ir gigantisks. Piekto vietu ieņem Lietuvas čempiones Viļņas "7Bet-Hockey Punks" uzbrucējs Tads Kumeļausks ar 29 punktiem.

 

Lai gan Kārļa Ozoliņa rezultativitāte uz konkurentu fona bijusi apbrīnojama, aizsniegšanās līdz Latvijas čempionāta rekordam ir neiespējamā misija. 1992./93. gada sezonā leģendārais Helmuts Balderis 22 spēlēs guva 76 vārtus un savāca 142 punktus. Viņš ir vienīgais spēlētājs, kuram sezonas laikā izdevies pārkāpt simts punktu robežai.

 

Ja Kārlis Ozoliņš starp "Mogo"/LSPA līderiem bija arī pagājušajā sezonā, tad viņa maiņas partneris Rūdolfs Maslovskis komandā atgriezās šovasar, iepriekš divus gadus pavadot Francijā. "Viens otru ļoti labi pazīstam – kopā spēlējām jau pirms gadiem desmit Liepājā. Lomas ir sadalītas. Viņš vairāk spēlē ar ripu, bet es koncentrējos uz noslēgumu. Kad priekšā ir nolikts viens darbs, kad zini, ka ripa atnāks, tad spēlēt ir vieglāk. Ar Maslu jau visiem kopā spēlēt ir viegli," teica 24 spēlēs 27 vārtus guvušais Ozoliņš.

 

"No sākuma bija ļoti viegli. Tagad var just, ka daudzas komandas ir skatījušās video – taktika ir atkosta, paliek arvien grūtāk. Jādomā jauni paņēmieni," skaidroja centra uzbrucējs. Divās spēlēs – 12:4 pret "Kaunas City" un 14:2 pret Daugavpils DLSS/"Dinaburgu" – viņš guva četrus vārtus.

 

"It kā gribu uz ārzemēm, bet – man patīk būt mājās, patīk būt tuvu ģimenei. Ja ir labs piedāvājums, tad padomātu. Problēma, ka parasti pirms sezonas nav tādi piedāvājumi, jo tad rindā stāv kanādieši, amerikāņi. Latvieši gaida galda galā. Sezonas laikā negribas nekur braukt. Nekad dzīvē nav bijuši tādi piedāvājumi, kādus saņemu pēdējā laikā. Bet – negribu nekur braukt. Esam labi iesākuši, un gribu būt čempions."

 

Ražīgi piedāvājumi nākuši no Polijas, Slovākijas, Vācijas, Itālijas, Francijas, Anglijas klubiem. "Katru mēnesi nāk piedāvājumi. Jo tālāk aizgājusi sezona, jo skaitļi paliek lielāki. Sāc domāt, sāc šaubīties. Bet – jāpabeidz iesāktais."

 

Kārlis Ozoliņš pie punktiem ticis visās desmit spēlēs pret Lietuvas komandām, iekrājot 15+16. Lai gan citi par dienvidu kaimiņu līmeni izteikušies kritiski, viņš izvēlējies skatīties nākotnē.

 

"Ja nebūtu lietuviešu, nezinu, kāds mums pašiem sanāktu čempionāts. Pret vienu un to pašu komandu vajadzētu spēlēt astoņas reizes. Un tad vēl pieliekam klāt playoff. Ir foršāk, kad ir dažādība. Cerams, ka nākamsezon viņi jau būs izdarījuši secinājumus – lai būtu sastāvi un treniņi, kas ļautu cīnīties."

 

Uzbrucējs norādīja, ka jau tagad jūtams vienas komandas progress. Elektrēnu "Airwell Energija" pēdējā savstarpējā duelī pamatīgi apgrūtināja līderu dzīvi, līdz trešā perioda ievadam rezultātam turoties 0:0.

 

Arī pērn "Mogo"/LSPA bija regulārās sezonas labākā komandu, taču netika pāri playoff pirmajai kārtai. Kārlis Ozoliņš uzskata, ka ir izdarīti pareizie secinājumi. "Pagājušajā sezonā mums bija nevis pārliecība, bet pašpārliecinātība – ka jau esam čempioni. Tas aizved baigajos neceļos. Šobrīd apzināmies, ka nekas nav paveikts. Nezinu, vai pat skaitāmies favorīti, jo "Zemgale"/LLU spēlē augstākā līmenī, viņiem ir vieglāk sagatavoties izšķirošajiem mačiem."

 

"Mums jāstrādā treniņos. Neesam pašpārliecināti. Ejam, strādājam, katru spēli cenšamies gatavoties izšķirošajiem mačiem, spēlēt taktiski pareizi. Neskatoties uz pretinieku, saglabājam šīs domas. Domāju, tā šosezon ir atslēga, lai izcīnītu titulu."

 

Ulvis Brože

Fona attēlsFona attēls