Metošais Brants un iestrēgušie vairākumi. OHL fināla skaitļi un fakti

Optibet Hokeja līga | optibethokejaliga.com 04.04.2023
Metošais Brants un iestrēgušie vairākumi. OHL fināla skaitļi un fakti

Izcīnot divas uzvaras savā laukumā, soļa attālumā no "Optibet" hokeja līgas (OHL) čempionu titula nonākuši "Zemgales"/LLU hokejisti – viņiem pieder 3-1 pārsvars pret "Mogo"/LSPA. Pirms finālsērijas piektā mača ieskatīsimies skaitļu ailēs – kuri ir sērijas rezultatīvākie hokejisti, kas notiek ar vairākumiem un cik biežs metienu izdarītājs bijis Harijs Brants.

 

1. Izcīnot uzvaru trešdienas vakarā, "Zemgale"/LLU iegūs otro čempionu titulu pēc kārtas un arī otro pastāvēšanas vēsturē. Iepriekšējā komanda, kas triumfēja divas sezonas pēc kārtas, bija "Kurbads" 2017. un 2018. gadā. Interesanti, ka finālos tika apspēlētas abas šīs sezonas finālistes – vispirms "Mogo"/LSPA (4-3), bet gadu vēlāk arī "Zemgale"/LLU (4-0).

 

2. Rekordiste ar četriem kausiem pēc kārtas (2004. – 2007. gads) ir "Rīga 2000". Turklāt pirmajā gadā zelta vārtus iemeta Artis Ābols, bet trešajā gadā – Ģirts Ankipāns.

 

3. Pēc četrām aizvadītām spēlēm fināla rezultatīvākais hokejists ir "Zemgales"/LLU kapteinis Gatis Gricinskis, kurš izcēlies ar četriem vārtiem un divām piespēlēm. Turklāt abos Jelgavā notikušajos mačos tieši viņš guva uzvaras vārtus. Tuvākais sekotājs ar 3+2 ir Ričards Bernhards, taču divus no trim vārtiem viņš iemetis tukšā sāncenšu cietoksnī.

 

4. "Mogo"/LSPA rezultatīvākie hokejisti finālā ir Krišjānis Rēdlihs (1+4) un Kārlis Ozoliņš (3+1). Rēdlihs ir vienīgais finālsērijas dalībnieks, kurš bijis rezultatīvs visos četros mačos, kamēr Ozoliņš izcēlies tikai divos, bet Jelgavā palika tukšā.

 

5. "Zemgales"/LLU punktu guvēji finālā: Gatis Gricinskis 4+2, Ričards Bernhards 3+2, Artūrs Homjakovs 1+2, Pēteris Purmalis 1+2, Rainers Rullers 1+0, Harijs Brants 1+0, Kristaps Roķis 0+1, Patriks Seilis 0+1, Renarts Alksnis 0+1.

 

6. "Mogo"/LSPA punktu guvēji finālā: Krišjānis Rēdlihs 1+4, Kārlis Ozoliņš 3+1, Rūdolfs Maslovskis 1+2, Artūrs Ozoliņš 0+3, Toms Opelts 2+0, Mārtiņš Porejs 0+2, Reinis Lejnieks 1+0, Krišs Lipsbergs 0+1, Dario Mackevics 0+1, Renārs Kamergrauzis 0+1.

 

7. Pirmdien "Zemgale"/LLU pirmajā periodā ieguva 2:0 pārsvaru, bet otrajā periodā izdarīja tikai divus metienus pa Henrija Anča sargātajiem vārtiem, tādējādi atkārtojot fināla antirekordu. 2017. gada fināla starp "Mogo"/LSPA un "Kurbadu" sestajā spēlē arī "Mogo" vienā no periodiem iespēja tikai divus metienus pa vārtiem.

 

8. Visās trīs spēlēs, kurās izskaņā vārtsargs nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, sekojis metiens tukšos vārtos. Rīgā 26 sekundes līdz beigām izcēlās Kārlis Ozoliņš, bet Jelgavā to divreiz paveica Ričards Bernhards, iemetot attiecīgi trīs un 39 sekundes līdz beigām.

 

9. Starp abu komandu aizsargiem ražīgākais metienu izpildītājs bijis "Zemgales"/LLU pirmā pāra spēlētājs Harijs Brants – četrās spēlēs viņš Henrijam Ančam uzbrucis 15 reizes. Savukārt sērijas rezultatīvākais aizsargs Krišjānis Rēdlihs izpildījis tikai trīs metienus, taču bieži apgādājis komandas biedrus ar izcilām piespēlēm.

 

10. Brants ir biežākais metienu izpildītājs starp visiem abu komandu hokejistiem. Tuvākais sekotājs ar 13 metieniem ir "Mogo"/LSPA uzbrucējs Toms Opelts, kuram sērijas atklāšanas mačā tika saskaitīti pat astoņi metieni. Pa 12 reizēm vārtiem uzbrukuši Kārlis Ozoliņš, Rūdolfs Maslovskis un Gatis Gricinskis. No hokejistiem, kuri sērijā nav guvuši vārtus, neviens nav izdarījis desmit metienus.

 

11. "Mogo"/LSPA finālu sāka ar izmantotiem četriem no septiņiem vairākumiem, taču nākamie pieci aizvadīti tukšā. Statistika gan joprojām ir augstā līmenī – 33,3% (4/12). Savukārt "Zemgale"/LLU vairākumā guvusi tikai vienus vārtus (1/10, 10%). Jelgavnieki nav izmantojuši septiņus vairākumus pēc kārtas.

 

Ulvis Brože

 

 

OHL

Divīzijas rezultivitātes līderi

KomandasW
Komanda HK Zemgale ZMG11
Komanda HK Mogo MGO8
Komanda HK Prizma/IHS PRZ3
Komanda Dinamo Riga DRG3
Komanda Kaunas City KAU2
Komanda HS Rīga RIG0
Komanda AIRWELL ENERGIJA ENE0
Komanda 7BET-HOCKEY PUNKS PUN0
  
  
SpēlētājiP
Spēlētājs Gatis Gricinskis Gricinskis17
Komanda HK Mogo/LSPA Ozoliņš15
Komanda HK Zemgale/LLU Purmalis14
Komanda HK Mogo/LSPA Rēdlihs13
Komanda HK Mogo/LSPA Ozoliņš11
Komanda HK Zemgale/LLU Homjakovs10
Komanda Dinamo Riga Tambijevs9
Komanda HK Zemgale/LLU Fomins9
Komanda HK Mogo/LSPA Opelts8
Fona attēlsFona attēls