HK “Olimp/Venta 2002” svin septīto uzvaru pēc kārtas, HK “Dinaburga” izcīna pirmo uzvaru šajā sezonā

Optibet Hokeja līga | optibethokejaliga.com 14.11.2020

Šodien 14. novembrī tika aizvadītas divas regulārās sezonas spēles. Pirmajā spēlē, Volvo sporta centra ledus hallē, tikās komandas HK “Prizma/IHS” un HK “Olimp/Venta 2002”. Savukārt, otrajā spēlē, par uzvaru cīnījās HK “Dinaburga” un HK “Zemgale”.

Patriotu mēneša ietvaros, spēlē starp HK “Prizma/IHS” un HK “Olimp/Venta 2002”, Latvijas valsts himnu izpildīja Atis Zviedris.

Pirmā spēle iesākās ar ātru vārtu guvumu. HK “Prizma/IHS” izvirzījās vadībā jau spēles otrajā minūtē. No Roberta Priževoita piespēles tukšos vārtos ripu raidīja Rihards Krastiņš #28. Trešdaļas turpinājumā abas komandas apdraudēja pretinieku vārtus ar metieniem, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Otrā trešdaļa iesākās ar aktīviem viesu komandas uzbrukumiem. Spēles 25. minūtē noteikumus pārkāpa HK “Olimp/Venta 2002” komanda. Spēlējot skaitliskajā vairākumā, vārtus guva Ričards Puriņš #18, panākot rezultātu jau 2:0. Trešdaļas turpinājumā spēles temps nedaudz nokritās. Perioda 14. minūtē noraidījumu nopelnīja mājinieki, šo iespēju izmantoja Edijs Brahmanis #93, panākot rezultātu 1:2. Edijam Brahmanim šie bija 150. gūtie vārti Latvijas Čempionātā. Neilgi pēc tam mājinieki nopelnīja 2+2 minūšu sodu. Spēlējot vairākumā vārtus guva Emīls Ezītis #90, panākot rezultātu 2:2. Pēc vārtu guvuma skaitliskais vairākums turpinājās, tomēr vairākuma otro daļu izmantot neizdevās.

Trešās trešdaļas piektajā minūtē viesiem, pirmo reizi spēlē, izdevās nokļūt vadībā. Rezultātu 2:3 panāca Emīls Ezītis #90. Divas minūtes un 15 sekundes līdz pamatlaika beigām tika nopelnīt abpusējais noraidījums. Spēlējot četri pret četri vārtus guva Gatis Sprukts #44, panākot rezultātu jau 2:4. Neilgi pirms trešdaļas beigām noteikumus pārkāpa viesi, dodot iespēju HK “Prizma/IHS” spēlēt vairākumā četri pret trīs. Noraidījuma laikā mājinieki nomainīja vārtsargu pret piekto laukuma spēlētāju,  tomēr vārtus gūt neizdevās.

HK “Prizma/IHS” pa pretinieku vārtiem meta 8 reizes, bet HK “Olimp/Venta 2002” - 27 . Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Reinis Petkus #84 (Prizma/IHS) un Emīls Ezītis #90 (Olimp/Venta 2002).

HK “Olimp/Venta 2002” komandai šī bija septītā uzvara pēc kārtas.

Savukārt, otrā spēle iesākās ar HK “Zemgale/LLU” vārtu guvumu. Spēles astotajā minūtē vārtus guva Artūrs Homjakovs #17, panākot rezultātu 0:1. Spēles devītajā minūtē divu minūšu noraidījumu nopelnīja viesu komanda, tomēr, spēlējot skaitliskajā vairākumā, vārtus mājiniekiem gūt neizdevās. Neilgi pēc vairākuma iespējas viesiem izdevās rezultātu dubultot. 0:2 panāca Rustams Begovs #7. Trešdaļas turpinājumā viesi atkal pārkāpa noteikumus, šoreiz skaitliskā vairākuma iespēju mājiniekiem izdevās realizēt. Precīzs bija Timofej Filippov #72, panākot rezultātu 1:2.

Otrā trešdaļa bija vārtiem un noraidījumiem bagāta. Jau trešdaļas ceturtajā minūtē vārtus guva Kirils Tambijevs #90, panākot rezultātu 1:3. Mazāk par minūti vēlāk mājinieki deva prettriecienu. 2:3 panāca Vladislavs Barkovskis #26. Uzreiz pēc tam mājinieki nopelnīja divu minūšu sodu, kuru, spēlējot skaitliskajā vairākumā, izmantoja Aleksandrs Visockis #8. Perioda turpinājumā abas komandas apmainījās ar vairakiem noraidījumiem, tomēr vārti gūti netika.

Trešās trešdaļas ceturtajā minūtē viesiem vienus vārtus izdevās atgūt. 3:4 panāca komandas kapteinis Sergejs Pečura #77. Neilgi pēc šī vārtu guvuma HK “Dinaburga” panāca 4:4. Vārtus guva Dmitrii Seliutin #9. Spēles 46. minūtē noteikumus pārkāpa viesi. Spēlējot skaitliskajā mazākumā atkal noteikumus pārkāpa HK “Zemgale/LLU”, tomēr uzreiz pēc tam to pašu izdarīja viesi. Trešdaļas 12. minūtē mājinieki pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā. 5:4 panāca Dmitrii Seliutin #9. Sestos vārtus Daugavpils komanda guva tukšos vārtos - Fedor Yarionovskii #29. Neilgi pirms spēles beigām viesi atkal pārkāpa noteikumus, tomēr vārti netika gūti un spēle noslēdzās ar rezultātu 6:4.

HK “Dinaburga” pa pretinieku vārtiem meta 29 reizes, bet HK “Zemgale/LLU” - 30 . Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Sergejs Pečura #77 (Dinaburga) un Harijs Brants #44 (Zemgale/LLU).