Guntis Pujāts: Spēlēšana finālā ir primārais uzdevums!

Optibet Hokeja līga | optibethokejaliga.com 18.08.2020
Guntis Pujāts: Spēlēšana finālā ir primārais uzdevums!

Guntis Pujāts ir bijušais latviešu hokejists, kurš karjeras lielāko daļu ir aizvadījis Latvijas čempionāta komandās HK Liepājas Metalurgs un HK Zemgale. 2002. un 2016. gadā kļuvis par Latvijas čempionu. Spēlētāja karjeru Guntis noslēdza 2016. gadā, lai pilnībā pievērstos trenera arodam.

Kādas ir sajūtas kļūstot par OHL čempionāta komandas galveno treneri?

Sajūtas tiekot pie jaunas komandas ir fantastiskas, jo kluba vadība ir uzticējusi vadīt lielo komandu. Savstarpējās attiecības ar komandu ir labas, ar daudziem hokejistiem esmu kopā spēlējis, daudzus hokejistus arī esmu trenējis, tāpēc daudzus no hokejistiem es jau zinu un viņi zina mani, tagad lēnām sākam pierast pie tā, ka esmu viņu treneris.

Kādi ir jūsu uzstādītie mērķi un uzdevumi komandai?

Mērķis viennozīmīgi ir spēlēt izslēgšanas spēlēs, bet skaidrs, ka uzdevums ir spēlēt finālā, tomēr ir dažādu faktoru, kas to var ietekmēt, jo var būt gan traumas, gan citas lietas, kas ietekmēs spēli, tomēr neskatoties uz to, spēlēšana finālā ir primārais uzdevums. Protams, mēs gribam uzvarēt Latvijas čempionātu un ne tikai, jo kā vēl viens mērķis būtu uzvarēt jaunizveidoto Baltijas līgu.

Kāds ir komandas treniņprocess?

Pa lielam varētu teikt, ka trenējamies katru dienu. Notiek gan ledus treniņi, gan sausie treniņi. Vairāk tinam kilometrāžu, proti, strādājam pie fiziskās sagatavotības, jo no marta hokejs nav ticis spēlēts īpaši daudz. Pamazām arī sākam iespēlēt maiņas un maiņu sadarbību, skatāmies kas ar ko var vairāk spēlēt.

Ir jau aizvadītas divas pārbaudes spēles, cik ļoti komanda ir gatava jaunajai sezonai? Kas varbūt pietrūka spēlēs un kas bija tas labais, ko komanda parādīja uz laukuma?

Pašreiz ir grūti teikt. Ir aizvadītas tikai divas spēles un pēc pirmās vispār īsti neko nevarēja pateikt, jo spēlējām uz netīra ledus – pretinieku ledus tīrāmā mašīna bija salūzusi un sanāca uzspēlēt saucamo “dīķa hokeju”. Tomēr otrajā spēlē varēja redzēt, ka esam fiziski labi sagatavoti, protams, pretinieki vēl arī pieliks meistarībā, bet pagaidām maiņas ir jaunas, spēlētāji vēl nav iespēlējušies un nedaudz piekliboja spēle pieci pret pieci. Patika spēle nevienādos sastāvos, notika laba kustība un bija daudz momenti, kurus spējām izveidot, bet pie spēles pieci pret pieci ir vēl jāstrādā.

Kā tika komplektēts sastāvs?

Hokeja klubam ir cieša sadarbība ar sporta skolu, treniņos iesaistām arī jaunos spēlētājus, lai viņi pamazām var pierast pie virslīgas hokeja, un mēģinām treniņprocesu veidot līdzīgu abām komandām – gan JAHL, gan virslīgai. Sastāvs jau ir nokomplektēts abām komandām, daži spēlētāji ir atgriezušies atpakaļ Liepājā.

Kāds ir komandas noskaņojums šobrīd? Cik ļoti trenera maiņa ir ietekmējusi viņu spēli uz laukuma?

Sezona vēl nav sākusies, tāpēc ir grūti spriest, bet skaidrs ir tas, ka atmosfēra ir laba, jo spēlētāji savā starpā viens otru pazīst jau ilgu laiku un ir draugi, nav spēlētāju, kas ir atnākuši tikko, lielākā daļa ir spēlējusi un augusi Liepājā, tāpēc viņiem būs vieglāk arī saspēlēties savā starpā un sajust vienam otru uz laukuma.

Kādas ir sajūtas trenēt klubu, kura mājvieta arī kādreiz ir bijusi tev? Vai tas rada lielāku sava veida spiedienu un atbildību?

Liepājā dzīvoju jau no 1999. gada un šeit ir manas mājas, neskatoties uz to, ka esmu dzimis Madonā. Protams, atbildība ir liela, gribētos uzreiz parādīt, ko es māku, kam dzīvē esmu gājis cauri un pierādīt, ka varu trenēt arī lielo klubu, ne tikai junioru komandas, tādā ziņā paldies Liepājas kluba vadībai, ka ir devuši man tādu iespēju. Protams, ka spiediens ir un tas nekur nepazudīs, it īpaši tāpēc, ka sastāvs mums ir labs un ir jaudīgi spēlētāji, un no mums visiem arī gaida labu rezultātu, nevis trešo vai ceturto vietu. Tāpēc ka zinām viens otru, mums būs vieglāk ieskrieties, spēlētāji zina, ko gaidu no viņiem, kā arī es zinu ko viņi gaida no manis.

 

OHL

Divīzijas rezultivitātes līderi

KomandasGPP
Komanda HK Zemgale ZMG3662
Komanda HK Olimp OLI3656
Komanda HK Liepāja LIE3646
Komanda HK Mogo MGO3642
Komanda HS Rīga HSR3627
Komanda HK Dinaburga DIN3624
Komanda HK Prizma/IHS PRZ3616
   
   
   
SpēlētājiP
Spēlētājs Kirils Tambijevs Tambijevs52
Komanda HK Zemgale/LLU Jekimovs46
Komanda HK Olimp/Venta 2002 Ezītis42
Komanda HK Zemgale/LLU Visockis42
Komanda HK Olimp/Venta 2002 Bajaruns38
Komanda HK Dinaburga Pečura37
Komanda HK Liepāja Freidenfelds36
Komanda HK Olimp/Venta 2002 Galoha36
Komanda Mogo/LSPA Gricinskis36
Fona attēlsFona attēls