Artis Ābols: Liepājā turnīra laikā emocijas bija tādas pašas kā trenējot KHL klubu

Optibet Hokeja līga | optibethokejaliga.com 02.09.2020
Artis Ābols: Liepājā turnīra laikā emocijas bija tādas pašas kā trenējot KHL klubu

“Optibet” hokeja līgas sezona ir sākusies. Komandās ir lielas izmaiņas, tiek mainīti treneru sastāvi un komandās tiek piesaistīti arī jauni spēlētāji.  HK “Zemgale/LLU” komandu šogad trenēs KHL kluba Rīgas “Dinamo” bijušais treneris Artis Ābols.

2008. gadā Artis kļuva par jaunizveidotā KHL kluba Rīgas "Dinamo" trenera palīgu. 2012. gada 5. novembrī kļuva par "Dinamo" galvenā trenera pienākumu izpildītāju pēc P. Rautakallio atlaišanas. Pēc sezonas beigām tika apstiprināts par komandas galveno treneri. Komandu vadīja līdz 2014.—15. gada sezonas noslēgumam, pēc kura pievienojās Toljati "Lada" treneru korpusam. Lai gan darbu "Lada" Ābols sāka kā trenera palīgs, jau 17. septembrī viņš tika apstiprināts par galvenā trenera pienākumu izpildītāju, šo amatu pildot līdz 2017.—18. gada sezonas noslēgumam, pēc kura komanda pārtrauca spēlēt KHL. Turpmākās divas sezonas bija Rīgas "Dinamo" galvenā trenera Ģirta Ankipāna palīgs.

Artis Ābols sniedza savu komentāru pirms jaunās sezonas.

 

Kādas ir jūsu sajūtas pirms pirmās sezonas spēles?

 

Sajūtas ir labas. Hokejs sen nav bijis un rīt būs pirmā spēle.

 

Kā jūs vērtējat “Optibet” hokeja līgu? Kas atšķirsies trenējot OHL komandu no KHL komandas?

 

Atšķirība trenējot gandrīz nebūs, vienīgi atšķirsies spēlētāju līmenis. Teiksim, KHL līmenis ir augstāks, bet viss principā jau būs tas pats un šobrīd man patīk tas, ko es daru.

 

Kā tiek aizvadīts treniņprocess? Vai sastāvs jau ir nokomplektēts? Pie kā tiek strādāts vairāk?

 

Neskatoties, ka es sāku strādāt Jelgavā tikai 13. augustā, sastāvs tagad ir tuvu tam, ka tas ir nokomplektēts. Strādājam pie visa uzreiz - gan pie fiziskās sagatavotības, gan pie tā kā vēlamies spēlēt. 

 

Kā jūs jūtaties esot treneris OHL komandai, vai darbs būs mierīgāks nekā KHL?

 

Grūti pateikt vai viņš būs mierīgāks. Liepājā, turnīra laikā, emocijas bija tādas pašas kā trenējot KHL klubu, gan kad zaudējām, gan kad uzvarējām, bet, teorētiski domājot, ir jābūt nedaudz mierīgāk.

 

Vai tiks piesaistīti spēlētāji arī no JAHL komandas?

 

Tāds ir mūsu mērķis - iesaistīt savus jaunos spēlētājus komandā. Ir mums gados jaunāki spēlētāji kā Artjoms Leščenko, Ričards Briņecs un Daniels Goršānovs, kuri ir 17 - 18 gadus jauni, šobrīd viņi ar mums trenējas un arī spēlēs. Skatīsimies ko rādīs laiks, vai vēl kāds būs spējīgs, bet mērķis, protams, ir sākotnēji vismaz piesaistīt treniņu procesam jaunākos spēlētājus, lai tuvākā vai tālākā nākotnē varētu no JAHL vietējās komandas paņemt hokejistus, kuri var spēlēt virslīgā.

 

Kādi ir nākotnes plāni Jelgavā, cik ilgi tur paliksiet? Vai tiek plānots piedalīties citu vecuma grupu trenēšanas procesā?

 

Par konkrētu datumu mēs neesam vienojušies. Par to šobrīd es nedomāju, man patīk tas ko es daru. Tas var būt gads vai desmit gadi. Patlaban primāri ir tikt galā ar virslīgas komandu, jānokomplektē sastāvs, jāiegulda darbs un jāgatavojas sezonas sākumam, un tad, laika gaitā, jāpievēršas pārējām Jelgavas sistēmas  vecuma grupām, kas ir JAHL, U17, U15 un uz leju.

 

Kādi galvenie uzdevumi ir uzstādīti?

 

Iesim soli pa solim. Primārais, protams, ir jātiek četriniekā un tad jāmēģina uzvarēt.

 

Ko jūs sagaidiet no pretinieku komandas?

 

Cik es zinu, Atvars Tribuncovs ir galvenais treneris un komandai būs arī jauni spēlētāji. Principā sagaidu to pašu, ko no mūsu komandas - lielu azartu un vēlmi spēlēt. Pusgadu tomēr hokejs nav ticis spēlēts un rīt būs pirmā oficiāla spēle, neskaitot šīs pāris treniņspēles.

 

Foto: Juris Kalniņš

OHL

Divīzijas rezultivitātes līderi

KomandasGPP
Komanda HK Zemgale ZMG3662
Komanda HK Olimp OLI3656
Komanda HK Liepāja LIE3646
Komanda HK Mogo MGO3642
Komanda HS Rīga HSR3627
Komanda HK Dinaburga DIN3624
Komanda HK Prizma/IHS PRZ3616
   
   
   
SpēlētājiP
Spēlētājs Kirils Tambijevs Tambijevs52
Komanda HK Zemgale/LLU Jekimovs46
Komanda HK Olimp/Venta 2002 Ezītis42
Komanda HK Zemgale/LLU Visockis42
Komanda HK Olimp/Venta 2002 Bajaruns38
Komanda HK Dinaburga Pečura37
Komanda HK Liepāja Freidenfelds36
Komanda HK Olimp/Venta 2002 Galoha36
Komanda Mogo/LSPA Gricinskis36
Fona attēlsFona attēls